KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809116

nr 1180 9116

John Hedberg

(1895-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad och daterad Paris 1936. Olja på duk, 37x44 cm

John Hedberg, svensk bildkonstnär född 1895 i Falun, död 1957 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 april 2018
kl 19:31:24

28/4 22:34:11 1      ledande budet*

John Hedberg

Läs mer om John Hedberg